Hyalock is a non-animal hyaluronic acid filler designed to restore facial volume and smooth wrinkles with long-lasting, natural, and comfortable results.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Cross-linked Hyaluronic Acid 24mg/mL |
| Volume | 3mL * x 3 Syringes |
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Cross-linked Hyaluronic Acid 24mg/mL |
| Volume | 3mL * x 3 Syringes |
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Cross-linked Hyaluronic Acid 24mg/mL |
| Volume | 3mL * x 3 Syringes |
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Cross-linked Hyaluronic Acid 24mg/mL |
| Volume | 3mL * x 3 Syringes |
$126.90
If you need additional quantities or special assistance, please reach out to us via Chat Now
If you need additional quantities or
special assistance, please reach out
to us via Chat Now
Hyalock
| 5 star | 0% | |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Sorry, no reviews match your current selections
$220.20 - $293.70
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Exosome + HA + Stem Cell |
| Volume | 2 Vials x 5 pairs |
$41.70 - $55.60
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Exosome + HA + Stem Cell |
| Volume | 2 Vial 2 Phase-Solutions |
| Duration | 3-6 Months |
|---|---|
| First Year Sold | 2022 |
| Ease of Injection | 4.0/5 |
| Gel Consistency | 3.5/5 |
| Hyaluronidase Responsiveness | 4.0/5 |
| Lidocaine | Yes |
| Onset | 24-72 Hours |
| Longetivity | 3-6 months |
| Product Type | Monophasic |
| Regulatory Approval | CE |
| Variant | Aqua |
| Years on the Market | 20 Years |
| Main Ingredients | PN 2% |
| Volume | 1mL x 1 syringe |
$114.30 - $137.20
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Exosome |
| Volume | 2V |
Select at least 2 products
to compare