Muchcaine Plus Cream combines 2.5% Lidocaine and 2.5% Prilocaine to deliver strong, long-lasting numbing for medical and cosmetic procedures. Its dual-action formula ensures maximum comfort, even during longer treatments.
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Prilocaine 2.5% + Lidocaine 2.5% |
| Volume | 500g / Jar |
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Prilocaine 2.5% + Lidocaine 2.5% |
| Volume | 500g / Jar |
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Prilocaine 2.5% + Lidocaine 2.5% |
| Volume | 500g / Jar |
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Prilocaine 2.5% + Lidocaine 2.5% |
| Volume | 500g / Jar |
$33.33
If you need additional quantities or special assistance, please reach out to us via Chat Now
If you need additional quantities or
special assistance, please reach out
to us via Chat Now
Muchcaine Plus
| 5 star | 0% | |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Sorry, no reviews match your current selections
$181.50 - $198.00
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Niacin (precursor to NAD+) |
| Volume | 10 Ampoules |
$61.90 - $76.23
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Placenta Hydrolysate |
| Volume | 10 Ampoules |
$3.50 - $4.95
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Lidocaine 10.56% |
| Volume | 30g / Tube |
$18.40 - $25.41
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Lidocaine 10.56% |
| Volume | 500g / Jar |
Select at least 2 products
to compare