Profhilo is a high-purity hyaluronic acid bio-remodeler that hydrates deeply, stimulates collagen and elastin, and improves skin firmness, texture, and laxity.
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | PGA |
| Volume | 1mL 2 Syringe |
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | PGA |
| Volume | 1mL 2 Syringe |
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | PGA |
| Volume | 1mL 2 Syringe |
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | PGA |
| Volume | 1mL 2 Syringe |
$95.30
If you need additional quantities or special assistance, please reach out to us via Chat Now
If you need additional quantities or
special assistance, please reach out
to us via Chat Now
Profileo
| 5 star | 0% | |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Sorry, no reviews match your current selections
$190.52 - $254.00
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | PCL 12.5% |
| Volume | 1mL*2Syringe |
$321.40 - $428.60
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | Exosome + HA + Stem Cell) + Activating Sol. |
| Volume | 2 Vials x 5 pairs |
| Duration | 3-6 Months |
|---|---|
| First Year Sold | 2022 |
| Ease of Injection | 4.0/5 |
| Gel Consistency | 3.5/5 |
| Hyaluronidase Responsiveness | 4.0/5 |
| Lidocaine | Yes |
| Onset | 24-72 Hours |
| Longetivity | 3-6 months |
| Product Type | Monophasic |
| Regulatory Approval | CE |
| Variant | Aqua |
| Years on the Market | 20 Years |
| Main Ingredients | PN 2% |
| Volume | 1mL x 1 syringe |
$172.60 - $190.50
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Main Ingredients | PLA+HA |
| Volume | 1 Vial |
Select at least 2 products
to compare